HSP en ouders van hoog gevoelige kinderen kennen als geen ander de uitdagingen van dit temperament. Hoe navigeer je om die valkuilen heen en zet je het als super power in? Met (zelf-)inzicht! Dit betekent écht begrijpen wat het voor jou of jouw kind betekent om hoog sensitief te zijn. Het volledige pallet ervan te zien, zowel de min- als de vele pluspunten. Dit leidt altijd tot meer acceptatie en erkenning. En pas dan kan je van uitdaging naar kracht gaan!
Kwalititeit van diep nadenken gebruiken
Dat zelfinzicht zo waardevol is voor hoog sensitieve personen, groot en klein, is geen toeval. Diepgaand nadenken maakt namelijk een wezenlijk onderdeel uit van hoog gevoeligheid. Wanneer je van nature over alles uitgebreid & nauwkeurig nadenkt, is het zo fijn om jezelf echt – op een diepgaand niveau – te begrijpen! Want als je begrijpt waarom je voelt wat je voelt, waarom je doet wat je doet en waarom je denkt zoals je denkt, dan werkt dat als het ware bevrijdend! Je kan het plaatsen en dus concluderen dat dat OK is. Dat JIJ OK bent!
Wat zelfinzicht brengt
Zelfinzicht brengt altijd meer zelfacceptatie, zelfwaardering, goede zelfzorg, zelfcompassie en zelfvertrouwen! Je ontwikkelt jezelf op deze manier en gaat steeds dieper en nauwkeuriger begrijpen wie jij in de kern bent; wat jouw kwaliteiten & passies zijn en hoe deze in te zetten, wat jouw valkuilen & leerpunten zijn en hoe deze aan te gaanen jouw behoeftes & grenzen en hoe deze aan te geven. Zodat je in jouw KRACHT staat, jouw pad op eigen wijze bewandelt en jouw levensmissie vervult!
Licht verspreiden
Het mooie is dat dit niet alleen waardevol is voor jouzelf, maar voor een ieder waarmee jij je verbindt! Als je immers jezelf beter begrijpt en je je hart open stelt voor alle kanten van jou, dan doe je dat ook veel makkelijker naar anderen! Jouw licht omarmen maakt dat je ook licht verspreidt!
Wil jij ook diep inzicht in jouw gevoeligheid of hoog sensitieve kinderen helpen om van uitdaging naar kracht te bewegen? Doe dan mee de 5-daagse Training ‘Coach Eigentijdse Kinderen’! We beginnen op vrijdag 31 januari 2025. Een aantal ervaringen van eerdere deelnemers aan de Training: